بازگشت
خانه > اخبار > راه اندازی کمپین دفاع از سخن حق و آزادی بیان - حمایت از احمد منتظری تاریخ انتشار : 1395/09/09

«بنام خدای سخن آفرین»

فَبَشِّرْ عِبَادِ الَّذینَ یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ(زمر17-18)

بشارت‌ باد بر بندگانی‌ که‌ به‌ همه سخنان‌ یا سخن‌ همگان‌، (اعم‌ ازهادی‌ و گمراه‌) گوش‌ فراداده و نیکوترین‌ آنها‌ را بر می‌گزینند. ایران و ایرانی پیش نوشته اش در تاریخ جهان ، آزادگی است و رادمردی و نوع دوستی و پاسداشت انسانیت سرفصل همه ادوار تمدن کهن این خطه مرد خیز است.

جنگ آوری رستم و افسانه هایش ، کشور نمایی کاوه و کوروش و داریوش و ذی القرنین قرآن گفته اش و عشق اولین و آخرین این مردم به محمد (ص) و اخلاق حمیده اش و فاطمه جلیله اش(س) و علی(ع) شهید عدالت پیشه اش ، همگی دلیل بر مرد پروری این خاک زر نشان است و تو ، بینی در این عصر حیرانی که همه کوشیده اند فرهنگ سبز ایران را به پهن دشتی پر سکوت و گلستان ایران را به کویری خشک و بی تحرک از بی تفاوتی تبدیل کنند ، به یک باره تک درختی میروید و مردی جان فدا و تنها ، می خیزد و تنها در میان یک قوم خمود می ایستد ، و سروی سرسبز به بلندای آسمان ایران میرسد.

مردی که انسانیت و طهارت ذاتی انسان را ، اصلی میشمارد ، حتی حاکم بر همه ادیان و حاکم بر طهارت رساله اش .

شجاع مردی که فقط یک سرمایه دارد و آن هم ، بیان وسخن و کلمه برخواسته از قرآن و روایت و حدیث است و تنها با تکیه بر این کلمه حق و شجره طیبه قرآنی ، یکه و تنها در دفاع از حقوق شهروندی خود را به امواج دریا میزند ، و موج آفرینان دخمه نشین حتی خانه اش را و حسینه و کرسی درس اش را در موج های برخواسته از حقد و حسد و کینه وظلم مقدس خود، فرو میکوبند ، اما غافل از اینکه او هرگز نمرده و نخواهد مرد.

هرچند از نظر آنها عکس او ممنوع، نام او ممنوع، سخن و کتاب او ممنوع و حسینه و منزل و دفتر و کتابخانه اش تا سال ها بعد از مرگش پلمپ و قبرش بدون نشان و سنگ متعارف باشد.

کسی چه میداند شاید قدرت مداران هم بر این باور رسیده اند که منتظری نمرده و نمی میرد و تنها بر قبر مردگان باید سنگ گذاشت.

براستی منتظری به غیر از سخن و کلام حق در این فایل صوتی چه داشته است؟ به غیر از استدلال از قرآن و روایات چه فرموده است؟!

و اکنون که شیر بچه انقلاب و کسی که در همه ی میدان ها و امواج و دریا نوردی ها همراه پدر بوده ، تنها چند دقیقه از بیانات پدر را ، در فضای مجازی به نمایش روزگار گذاشته است ، آنچنان لرزه بر اندام شب زدگان انداخته است که به 21 سال زندان محکوم میشود و مگر قرآن نفرموده جواب سخن را با مناظره و سخن باید شنید نه با زور و زندان!

ما در این کمپین ضمن احترام به آزادی بیان و انزجار از این حکم نا روا ، خواستار بحث آزاد بین حضرت حجت الاسلام احمد منتظری و نماینده مجریان خطاکار و دیگر خطا پوشان در صدا وسیمای جمهوری اسلامی هستیم که هم به دستور قرآن (فَبَشِّرْ عِبَادِ الَّذینَ یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ) عمل شود و هم سیه روی شود هر که در او غش باشد.

وارد کمپین شوید

کمپین حمایت از سخن حق و آزادی بیان