بازگشت
خانه > اخبار > اعلام حمایت از حق گویی و مظلومیت احمد آقا منتظری تاریخ انتشار : 1395/10/02

اعلام حمایت از حق گویی و مظلومیت احمد آقا منتظری

جمعی از مردم شهید پرور نجف آباد(پدران شهدا،فرهنگیان،ایثارگران و اصلاح طلبان و معتمدین) به منظور اعلام وفاداری به مرجعیت و حمایت از حجت الاسلام و المسلمین حاج احمد آقا منتظری خلف صالح و ارزشمند فقیه عالیقدر صبح دم روز پنج شنبه 2/دی/1395 وارد شهر قم شدند و پس از زیارت حضرت معصمومه و فاتحه خوانی برمزار شریف فقیه عالیقدر ساعت 30/8 صبح با حضرت حجت الاسلام والمسلمین احمد منتظری ملاقات نمودند در این دیدار گرم و صمیمی حاضرین ضمن حمایت از حجت الاسلام و المسلمین احمد منتظری به نقد حکم صادره ی دادگاه ویژه روحانیت علیه ایشان پرداختند.

⁉️ یکی از حاظرین از معظم له سوال کردند:

عمده ی موضوعی که از نظر قاضی در حکم شما جرم محسوب شده نشر اسرار نظام خوانده شده است، سوال این است که تشخیص اینکه چه موضوعی اسرار دولت است با چه فرد یا ارگانی است؟ اگر شاکی پرونده یک ارگان یا شخص امنیتی باشد آیا خود او هم میتواند نظر بدهد که موضوع سری از اسرار است؟ یا ارگان و شخص بی طرف دیگری باید نظر به سری بودن یا نبودن آن بدهند؟

از طرفی در تمام ارگان های امنیتی کشورمان وسایر کشور های جهان استاندارد مشخصی برای مسائل محرمانه و خیلی محرمانه و سری و به کلی سری و فوق سری از نظر زمانی تعریف شده است و دوره هر کدام نهایتا سه یا چهار و در بسته ترین ارگان های امنیتی که منتسب به حکومت های چپگرا و کمونیستها می باشد در هر مرحله پنج سال است.

⁉️ به عبارتی موضوع فوق سری بعد از گذشت پنج سال در طبقه بندی به کلی سری قرار میگیرد و با گذشت پنج سال بعد به طبقه سری و در پنج سال سوم تبدیل به خیلی محرمانه و پس از آن به محرمانه و نهایتا بعد از 25 سال جزو مطالب عادی و معمولی جامعه میگردد و به تاریخ می پیوندد! با این وصف موضوعی که به تاریخ پیوسته و مربوط به 28 سال قبل بوده است با چه منطقی باید از دید مردم و جامعه مخفی بماند و جزو اسرار محسوب شود؟

حجت الاسلام احمد منتظری فرمودند حرف بسیاری از حقوق دان ها هم همین است ولی ظاهرا قاضی از خود شاکی اینجانب استعلام نموده و جواب دلخواه گرفته است. حرف ماهم البته این است ارگانی که مطلبی را داشته باشد خودش باید تشخیص به سری بودن یا نبودن آن بدهد و این مطلب مربوط به فقیه عالیقدر است و خود ایشان هم قبلا در کتاب خاطرات و شاید جاهای دیگر فرموده اند و نشر داده شده، بنابراین سر و اسراری نبوده است. همچنین دراین دیدار حضار انزجار خود را از کج سلیقگی قاضی مبنی بر حکم خلع لباس معظم له اعلام داشته و بیان داشتند اگر قاضی محترم به جای 21 سال زندان چند سال بر حبس اضافه می نمود و موضوع خلع لباس را مطرح نمیکرد، به نظام اسلامی که سردمداران آن روحانی هستند کم تر لطمه حیثیتی وارد می شد چون روشن است بحث خلع لباس برای شما معنایش این است که امر به معروف کردن و سخن گفتن و راست گوئی و صداقت داشتن در شأن روحانیت نیست! چون قاضی محترم انجام وظیفه شرعی شمارا خلاف شأن روحانیت دانسته و حکم خلع لباس، برای رفتار شرعی و آزادی خواهانه شما صادر نموده است.!!!

حجت الاسلام و المسلمین احمد منتظری در پایان این دیدار ضمن تشکر صمیمانه از حاضرین و ابلاغ سلام به مردم شهید پرور نجف آباد فرمودند: ما باید در همه موارد آرامش را حفظ کنیم شیوه ما همان شیوه فقیه عالیقدر است که نظام را از خودشان می دانستند و خواستار اصلاح اشتباهات و کجی ها بودند و بر اساس وظیفه شرعی امر به معروف و نهی از منکر نقد می فرمودند. همچنین یاد آور شدند قاضی ها و بازجوها نوعا جوان و از بسیاری مطالب انقلاب بی اطلاع هستند و در این پرونده هم اصرار بر ارتباط با مجاهدین خلق و غیره را داشتند که من خاطره ای را بیان، و گفتم در سال 56 دانشجو بودم و فقیه عالیقدر در زندان بودند و من هرگاه ملاقات ایشان می رفتم معظم له توصیه می فرمودند این ها راهشان کج و تذکر می دادند که مواظب باشم به من نزدیک نشوند و در دامشان نیفتم ولی بعد از پیروزی انقلاب افرادی از بیت امام و حاج احمد آقا خمینی با آن ها نزدیک شدند و آن ها را به ملاقات حضرت امام بردند و عکس همین آقای رجوی با امام را در روزنامه اطلاعات آن زمان چاپ کردند اگر شما این چیز ها را دلیل بر ارتباط با آن ها بدانید که نمی شود...! در پایان این دیدار حجت الاسلام و المسلمین حاج احمدآقا منتظری ضمن دعاگویی برای حاضرین و مردم عزیز نجف آباد یادآور شدند همه کارها و رساندن اعتراض هم به گوش مسئولین باید در مسیر عادی و در نهایت آرامش و حفظ مصالح جامعه و انجام وظیفه شرعی و با آرامش و برای سر افرازی اسلام باشد.

دیدار نجف آبادی ها با احمد منتظری